Laboratuvar Tahlil Sonuçları Nedir?

Tahlil Sonuçları - Bilgi Bankası

Laboratuvar Tahlil Sonuçları Nedir?


Laboratuvar Tahlil Sonuçları Nedir?

Laboratuvarlarda yapılan incelemeler sonrasında ortaya çıkan sonuçlara Laboratuvar sonuçları denir.
Laboratuvar, bilimsel araştırmaların, deneylerin ve ölçümlerin kontrollü bir şekilde yapılabilmesine ve yapılan bu bilimsel araştırmaların , deneylerin , kontrollü ölçümlerin geliştirilmesine olanak veren tesistir. Laboratuvar terimi ayrıca, bilimsel amaç gütmeyen ama içerdiği alet, edevat ve çalışma yöntemleri bakımından bir bilim laboratuvarına çok benzeyen tesisler için de kullanılmaktadır.
Örnek olarak aşağıdaki laboratuvarları gösterebiliriz:
•Film veya fotoğraf laboratuvarı
 
•Bilgisayar laboratuvarı
 
•Tıbbi veya medikal laboratuvarlar Bilimsel araştırma laboratuvarları okul ve üniversitelerde, endüstriyel, resmi ve askeri araştırma tesislerinde, gemilerde ve hatta uzay mekiklerinde bulunabilir. Laboratuvarlar yalnızca bir kişinin çalişabileceği şekilde dizayn edilebildiği gibi onlarca bilim insanının aynı anda çalışmalarını sürdürebilecekleri büyüklükte ve düzende laboratuvarlar da mevcuttur. Laboratuvar alanları günümüzde birçok sektöre girmiştir,Sağlık,besin ve kullanılan birçok madde de testler yapımaktadır.
Kaynak: https://tr.wikipedia.org/wiki/LaboratuvarTarih : 18-03-2016 19:55:13 | Kategori : Tıbbi Terimler Yer : Türkiye Genel

Rasgele Konular